ASI DSE Kézilabda - FU15-ös csapatunk a Gyermekbajnokságon

FU15-ös kézilabda csapatunk 2023. október 14-én és 29-én újabb mérkőzéseken vett részt a Gyermekbajnokság 3. és 4. fordulójában. Mutatjuk az eredményeket!

3. forduló mérkőzései

Mérkőzés: ASI – Gyöngyösi KK Egri VSI – ASI
Bajnokság: OGYB FU15 I. osztály – A csoport, 3. forduló OGYB FU15 I. osztály – A csoport, 3. forduló
Edző: Tövisháti Zsombor Tövisháti Zsombor
Időpont: 2023. 10. 14. – 10:00 2023. 10. 14. – 12:20
Helyszín: Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös
Eredmény: 21 – 25 (8 – 13) 24 – 23 (11 – 14)

Tövisháti Zsombor, a csapat edzőjének beszámolója:

ASI – Gyöngyösi KK: Csapatom megilletődötten kezdte a mérkőzést, így a gyöngyösi csapat hamar érvényesítette akaratát. Több felállással is próbálkoztam, de csak momentumaink akadtak. A második játékrészben érkeztünk meg a mérkőzésre, de akkor már a 8 gólos hátrány ledolgozása nagyon sok energiát emésztett fel játékosaimból. Mindenképpen pozitívum, hogy a második félidőt sikerült 1 góllal nyerni. Félidőben és az időkérések alkalmával is a küzdőszellemet hiányoltam.

Egri VSI – ASI: Tudtuk, hogy az Eger elleni mérkőzés sem lesz egyszerű, a gyöngyös elleni vereség pedig mély nyomott hagyott játékosaimból. A 8:5-ös egri vezetést sikerült megfordítani a félidőig (11:14). A második félidő elején megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült gólra váltani azokat. Ellenfelünk könyörtelenül kihasználta megingásunkat és egy 5:0-ás rohammal át is vette a vezetést. A mérkőzés végén sanszunk volt a pontszerzésre, de egy lecsorgó labdát az utolsó másodpercekben megszerezte ellenfelünk játékosa, amit gólra is váltott.

A két mérkőzésen összességében nagyon hullámzó teljesítményt nyújtott csapatom, elmaradtak a jó egyéni teljesítmények és a helyzeteink kihasználása is nagyon alacsony volt a korábbi mérkőzésekhez képest. A védekezésünkkel sem vagyok elégedett, sokszor hagytuk a kapusainkat kiszolgáltatott helyzetben, nem időben érzékeltük a szélről vagy a mezőnyből labda nélkül érkező játékosokat. Úgy gondolom, hogy jókor jött a pofon mindenki számára, kettőzött erővel dolgozunk tovább a céljainkért.

4. forduló mérkőzései

Mérkőzés: ASI – Ceglédi KKSE KSA Budapest – ASI
Időpont: 2023. 10. 29. – 11:10 2023. 10. 14. – 13:30
Helyszín: Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, Eger Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, Eger
Eredmény: 36 – 29 (17 – 13) 21 – 30 (8 – 16)
Kulcsár-Szárisz Bence 1 Kulcsár-Szárisz Bence 4

ASI – Ceglédi KKSE: Az első percekben nehezebben mozogtak a játékosaim a pályán, közre játszott az is, hogy egy szűk folyóson kellett melegíteni, ami nem éppen ideális körülmény. A 13. percben átvettük a vezetést, amit a meccs végéig kézben tartva magabiztos győzelmet arattunk. A mérkőzés előtti heti munka kezdett ahhoz hasonlítani, amit elvárok a játékosaimtól.

KSA Budapest – ASI: Nagyon örülök a győzelemnek és  hogy minden játékosomnak tudtam lehetőséget biztosítani. Menet közben sikerült belelkesítenünk az ellenfelünket, de gyorsan reagáltunk a mérkőzés történéseire. Fontos, hogy az esetleges hibák ellenére minden játékosom érezze a bizalmat, hogy tudják, mindenki fontos láncszeme a csapatnak! Hosszú még a szezon.